Skip to content

Wellness MiTatry

Vychutnajte pokoj a relax v príjemnom prostredí Tatier. Načerpajte novú silu, ktorá pomôže zvládnuť všetko, čo Vám príde do cesty.

ZBAVTE SA STRESU po náročnom dni vypustite všetko z hlavy a uvoľnite sa v našom saunovom raji.

Balneoterapia

Balneoterapia zahrnuje liečebné postupy, pri ktorých sa používajú prírodné liečivé prostriedky viazané na určité miesto, resp. špecifické pre určité miesto. Využíva sa pri udržiavaní a podpore zdravia (prevencia ochorení), liečbe ochorení a patologických stavov a pri obnovovaní stratených funkcií a schopností (prinavrátenie zdravia).

Fínska sauna

Fínska sauna je suchá sauna. Preto je nevyhnutné aby sa návštevníci po osprchovaní pred vstupom do sauny osušili. Teplota aj vlhkosť je strážená automaticky a ak sa zvýši vlhkosť, výhrevné teleso prestane okamžite kúriť. Ľudské telo znáša vysokú teplotu, avšak podmienkou je suchý vzduch.

Infra sauna

Infrasauna je určená na potiace, tak aj na liečebné kúry. Vhodná aj pre osoby, ktoré sa liečia s krvným tlakom, alebo ťažko znášajúce vysokú teplotu v klasickej saune. INFRAČERVENÝ TEPELNÝ SYSTÉM je v zahraničí nazývaný „domácim lekárom“, vedie k veľmi účinnej detoxikácii organizmu

Vstúpte k nám 

(video a foto prezentácia wellness Mi-Tatry)

romantický wellness pobyt

Blahodárne účinky saunovania

Saunovanie dokáže stimulovať imunitu a zároveň na nás pôsobí relaxačne. Priaznivým javom je, že pri potení odíde z tela veľa škodlivých látok. Po poliatí horúcich kameňov vdychujeme paru, ktorá zvlhčuje dýchacie cesty a pomáha ich prirodzenému čisteniu.

 

Saunovanie – proces detoxikácie organizmu a relaxu

Saunovanie uvoľňuje telo i dušu, napätie nervov, privádza telo k psychickej a fyzickej relaxácií a prispieva k regenerácií nových síl. Sauny dokážu priviesť telo i dušu do harmonického a rovnovážneho stavu. Sauna je vraj prameňom mladosti, pomáha posilňovať krvný obeh, skvalitní činnosť srdca a oživuje pleť.

Saunovanie a vplyv na naše zdravie

Odborníci tvrdia, že za tridsať minút saunovania sa vylúči toľko odpadu, koľko naše obličky normálne spracujú za 24 hodín. Z tela sa odstraňujú škodlivé a jedovaté produkty, podporíte krvný obeh, dosiahnete zjemnenie pokožky a uvoľnenie celého tela. Tí, ktorí navštevujú saunu, sú preukázateľne odolnejšie voči chrípkovým vírusom.

Pri potení sa z tela vylučujú toxické látky a dochádza k prekrveniu pokožky i svalstva. Zrýchľuje sa vylučovanie hormónov, čím dochádza k uvoľneniu, zmierneniu bolestí svalstva a kĺbov a prečisťuje sa dýchanie. 

Následne po prudkom schladení sa zmierňuje zvýšená srdcová činnosť, prehlbuje sa dýchanie a často aj ustúpia silné bolesti hlavy. Človek stráca pocit stiesnenosti, stresu a ľahšie zaspí. Saunovanie podporuje aj tvorbu protilátok a obranyschopnosť organizmu. 

U tých, ktorí sa pravidelne oddávajú saunovaniu, bol zaznamenaný nižší výskyt ochorení dýchacích ciest, najmä chrípky. Výnimočný vplyv sauny sa prejavuje aj v rámci prevencie reumatických ochorení, infarktu, zažívacích porúch, vredových chorôb a rôznych neuróz. V podobných súvislostiach možno hovoriť i o predchádzaní rôznym alergickým prejavom.

Pravidelné návštevy sauny prospievajú obranyschopnosti organizmu. Posilňuje sa imunita aj kardiovaskulárny systém. Pozitívne účinky má saunovanie aj na migrénu a nervozitu.

Sauna prospieva všetkým

Je všeobecne známe, že rodina, ktorá sa s deťmi pravidelne saunuje, hravo vydrží každé jesenné i zimné vírusové obdobie bez chorôb. Saunovanie blahodarne pôsobí na naše zdravie, fyzické i psychické, a to v každom veku.

Dnes bežne učíme saunovanie aj naše deti, v severských krajinách sa rodiny saunujú už s deťmi, ktorým je len pár týždňov. Saunovanie pre celú rodinu je ideálny spôsob, ako rodina môže tráviť čas spoločne.

V saune sa výborne chudne

Saunovanie vám nenahradí pravidelný pohyb, ale návšteva sauny výrazne prispieva k regenerácii tela a jeho očiste. V saune sa zbavíte škodlivých látok, ktoré spôsobujú napríklad usadzovanie podkožného tuku a tým aj vznik celulitídy.

Fínska sauna

Fínska sauna je suchá sauna. Preto je nevyhnutné aby sa návštevníci po osprchovaní pred vstupom do sauny osušili. Teplota aj vlhkosť je strážená automaticky a ak sa zvýši vlhkosť, výhrevné teleso prestane okamžite kúriť. Ľudské telo znáša vysokú teplotu, avšak podmienkou je suchý vzduch. Pri vysokej teplote a vysokej vlhkosti hrozí obarenie. Teplota v saune je udržovaná automaticky v závislosti na vlhkosti vzduchu.

Fínska sauna je suchá sauna. Preto je nevyhnutné aby sa návštevníci po osprchovaní pred vstupom do sauny osušili. Teplota aj vlhkosť je strážená automaticky a ak sa zvýši vlhkosť, výhrevné teleso prestane okamžite kúriť. Ľudské telo znáša vysokú teplotu, avšak podmienkou je suchý vzduch. Pri vysokej teplote a vysokej vlhkosti hrozí obarenie. Teplota v saune je udržovaná automaticky v závislosti na vlhkosti vzduchu.

Aj v súčasnosti je fínska suchá sauna veľmi obľúbená, ale ak máte náhodou zdravotné problémy napríklad s tlakom, je dobré pobyt v nej prediskutovať s lekárom a to predovšetkým kvôli vysokej záťaži organizmu, horšiemu poteniu a sťaženému dýchaniu horúceho vzduchu. 

Vo fínskej saune sa často polievajú kamene na peciach vodou. Pri poliatí kameňov vznikne para, ktorá zvýši okolitú teplotu a vlhkosť. Fíni tiež často polievajú v saune sami seba, aby sa ochladili!

Teplota vo fínskej saune sa pohybuje okolo 90-100 ° C. Odporúčaná doba v saune je maximálne 15 minút.

Fínska sauna je vykurovaná saunovými kachľami s lávovými kameňmi, ktoré sa polievajú studenou vodou, čím sa zvyšuje vlhkosť vzduchu podľa potreby zákazníka.

Infra sauna

Infrasauny sú vhodné predovšetkým pre športovcov, môžu ich však využívať aj všetci, ktorým môže pomáhať pri chrípke a prechladnutí, celulitíde, odbúraní kalórií a teda pri znižovaní telesnej hmotnosti, reumatických ťažkostiach a mnohých ďalších zdravotných problémov.

Infrasauna vyžaruje iba zdraviu prospešné slnečné žiarenie a naopak vylučuje to negatívne. Technológia infrasauny je veľmi bezpečná, používa už mnoho rokov aj v inkubátoroch.

INFRASAUNA  – NOVÁ TECHNOLÓGIA SAUNOVANIA 

Infrasauna je určená na potiace, tak aj na liečebné kúry. Vhodná aj pre osoby, ktoré sa liečia s krvným tlakom, alebo ťažko znášajúce vysokú teplotu v klasickej saune. INFRAČERVENÝ TEPELNÝ SYSTÉM je v zahraničí nazývaný „domácim lekárom“, vedie k veľmi účinnej detoxikácii organizmu a liečbe nášho tela pri teplote do 60 ° C. Stáva sa bežnou súčasťou terapeutickej liečby aj v našom zdravotníctve vrátane kúpeľného prostredia.

Čo sa deje v infrasaune?

Infračervené svetlo je generované elektrickými vyhrievacími vláknami, ktoré sú optimálne nasmerované na osoby prítomné v infrasaune. Vďaka dvojitej stene infrasauny je umožnené zvýšenie teploty zo 40 stupňov na 60 stupňov, čím sa aj účinok zdvojnásobí. Infrasauna môže byť využívaná osobami, ktoré majú strach z uzatvorených priestorov resp. nie dobre znášajú horúčavu, nakoľko infrasauna vyvinie svoje blahodarné účinky aj v tom prípade, keď necháte otvorené dvere a navyše sú na jej dverách sklenené výplne.

Infrasauna pre športovcov

Šport získava stále viac priaznivcov. Mladí ľudia dbajú na životosprávu a svoje sedavé zamestnanie vyvažujú športovaním. Práve pre nich sú infrasauny vhodné. Pobytom v infrasaune zvyšujeme srdcový rytmus a metabolický výdaj. Stuhnuté svaly a kĺby sa uvoľňujú. Ak sa rozhodneme pre infrasaunu pred športovaním, telo sa skvele naštartuje a my potom dosahujeme lepších výsledkov. Ak zavítame do infrasauny po fyzickej námahe, telo regeneruje a odpočíva.

Saunovanie v infrasaune s deťmi

Samozrejmosťou je možnosť saunovania s deťmi. Deti, ktoré sa pravidelne saunujú (1-2 × týždenne) sú menej choré, viac otužilé, lepšie spia a sú celkovo spokojnejšie.

Saunovanie v infrasaune 

Najprv si telo osprchujeme vlažnou vodou a zbavíme nečistôt. Potom nasleduje samotné infra saunovanie. Teplotu si nastavíme v rozmedzí 30 – 60 stupňov. Dĺžka saunovania v infrasaune je do 40 minút. Odbúrava sa tu nahrievanie, ako v klasickej saune. Po uplynutí doby sa sprchujeme vlažnou vodou. Nie studenú až ľadovú. Po opláchnutí tela čistou vodou by mala nasledovať chvíľka relaxácie a odpočinku.

Balneo

Balneoterapia zahrnuje liečebné postupy, pri ktorých sa používajú prírodné liečivé prostriedky viazané na určité miesto, resp. špecifické pre určité miesto. Využíva sa pri udržiavaní a podpore zdravia (prevencia ochorení), liečbe ochorení a patologických stavov a pri obnovovaní stratených funkcií a schopností (prinavrátenie zdravia).

Indikácie a kontraindikácie liečby s prihliadnutím na prírodné liečivé zdroje vymedzuje zákon o liečebnom poriadku.

Indikácie:

– kardiovaskulárne ochorenia,
– ochorenia tráviaceho systému,
– poruchy výživy a metabolizmu,
– ochorenia dýchacieho systému,
– neurologické ochorenie,
– ochorenia pohybového systému,
– ochorenia obličiek a močových ciest, 
– duševné choroby,
– kožné choroby a stavy po popáleninách,
– gynekologické ochorenia,
– profesionálne a preventívne pobyty

Kontraindikácie:

– prenosné, epidemiologicky závažné ochorenia, bacilonosičstvo,
– všeobecne ochorenia v akútnom štádiu,
– obehová nedostatočnosť,
– narkománia a alkoholizmus,
– fajčenie pri ochoreniach kardiovaskulárneho, dýchacieho a tráviaceho systému,
– floridný nádorový proces,
– gravidita,
– epilepsia (okrem dispenzarizovaných prípadov v posledných 3 rokoch bez záchvatu a s kladným vyjadrením neurológa),
– opakované závažné krvácanie rôzneho typu,
– stavy po hlbokej trombóze – do 3 mesiacov po odznení choroby,
– stavy po povrchovej tromboflebitíde – do 6 týždňov po odznení choroby atď.

Rezervácia wellness

Rezervačný formulár v príprave, zatiaľ sú rezervácie dostupné na telefóne alebo maile

0908 056 621

Zvoľte udalosť v kalendári: