Tipy na výlet pod Tatrami. 7 miest, ktoré by ste nemali vynechať!

výlet tatry

Slovenské hory sú krásne. Určite každý už navštívil niektorý z našich najkrajších národných parkov. Ak ste boli v oblasti, kde sa stretávajú Vysoké Tatry so Slovenským rajom a Nízkymi Tatrami, určite ste navštívili aj tieto zaujímavé miesta. Ak nie, určite ich nabudúce navštívte. Tak isto aj tí, ktorí sa sem prvýkrát chystajú. 

Ak plánujete výlet pod Tatry či do Slovenského raja, určite už máte naplánovanú turistiku a vrcholy či tiesňavy, ktoré chcete zdolať. No popri turistike či inému športu je pod Tatrami veľa iných zaujímavosti, ktoré sa oplatí pozrieť. Či sú to historické pamiatky alebo iné atrakcie. 

Tu je niekoľko z nich

1. Štrbská drevenica

Unikátne etnografické múzeum, drevenica z konca 19, storočia. Je vybavená pôvodným nábytkom. Bola vyhlásená za chránenú kultúrnu pamiatku. Nachádza sa v podtatranskej obci Štrba. 

2. Chmarošský viadukt

Určite ste ho už zazreli v nejakom filme či hudobnom videoklipe. Starší si ho môžu pamätať z 50 korunovej bankovky. Je to jedna z najkrajších technických, už aj historických pamiatok a svetová rarita. Viadukt bol postavený v roku 1933. Nájdete ho v blízkosti obce Telgárt. 

3. Prameň Hrona

V nadväznosti na predchádzajúce, ak sa vydáte smerom k viaduktu, určite nezabudnite navštíviť aj miesto, kde pramení Hron. Naša najdlhšia rieka, ktorá preteká len územím Slovenska.

4. Levoča

Jedno z najstarších miest na Slovensku. Pokiaľ máte radi históriu, v meste nájdete mnoho pamiatok, ktoré vám pripomenú dávne časy. V rámci návštevy si môžete spraviť menšiu túru na Mariánsku horu, najznámejšie pútnické miesto Slovenska a v tichu rozjímať. 

5. Kežmarok

Popri Levoči tiež jedno z najstarších miest na Slovensku s nespočetným množstvom pamiatok. Z nich môžeme spomenúť drevený artikulárny evanjelický kostol, zapísaný do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Postavený bez jedinej skrutky či klinca. Vďaka svojej akustike často využívaný na komorné koncerty tých najlepších umelcov klasickej ba aj modernej hudby. 

6. Kaplnka vzkriesenia Poprad – Kvetnica

Aj keď nie ste veriaci, tento architektonický skvost by ste mali navštíviť. Táto relatívne nová stavba získala v roku 2017 od medzinárodnej poroty hlavnú cenu za architektúru v odbornej súťaži ARCH. Ako uviedla jedna z porotkýň A. Bacová:  Architektovi nešlo o žiadnu seba prezentáciu, naopak dokázal sa úplne odosobniť od vlastných ambícií, čo ho priviedlo k čistej a zrozumiteľnej forme, v ktorej vyniká myšlienka životnej cesty človeka so všetkým, čo k nej patrí.

7. Ubytovanie Mi – Tatry

V prípade, že sa rozhodnete navštíviť spomínané miesta či ostatné zaujímavosti pod Tatrami, určite by ste mali skúsiť aj naše ubytovanie. Príjemné, pokojné, čisté, dostupné. S možnosťou využiť nové wellness centrum v ňom aj privátne. 

A všetky spomenuté tipy na výlet sú v okruhu maximálne 30 km od nášho ubytovania. Teda či už je cieľom vašej cesty turistika, šport, história, čoho je v tunajšom okolí je nespočetne veľa naše ubytovanie vám tieto aktivity spríjemní!

Pokojné ubytovanie so súkromným wellness

Ubytovanie Mi-Tatry vám poskytne príjemné ubytovanie v dvojmiestnych izbách alebo apartmánoch. K dispozícii máte nové privátne wellness s jacuzzi, v ktorom dokonale zrelaxujete. Nakoľko je možné ho využiť individuálne, bez cudzej prítomnosti, je ubytovanie vhodné najmä pre romantické dvojice.

VIP wellness

Hneď vedľa izby vstup do nového wellness centra, ktoré si môžete užívať osamote. Vo wellnesse je k dispozícii fínska sauna, infrasauna a velikánske jacuzzi. Oddychová časť a hlavne, dokonalý pokoj a romantika. 

Pozrite si vaše súkromné wellness, ktoré je pripravené len pre vás osamote

Vyberte si z ponúkaných balíkov ubytovaní

Drevenica

Izba v štýle starého vidieka

69 €/ 2 osoby/noc

Privátne wellness

Infra sauna

Fínska sauna

Vírivka

Tematická izba

Romantická izba

Ubytovanie plné lásky

99 €/2 osoby/noc

Privátne wellness

Infra sauna

Fínska sauna

Vírivka

Fľaša sektu

Izba plná romantiky

Sladké prekvapenie

Večera podľa vlastného výberu

Apartmán

Väčší priestor pre rodinu

119 €/2 osoby/noc

Privátne wellness

Infra sauna

Fínska sauna

Vírivka

Večera podľa vlastného výberu

Otázky a rezervácie

Rezervujte si ešte dnes výhodný pobyt z ponúkaných balíčkov.
Po zaslaní formulára Vás budeme obratom kontaktovať s potvrdením rezervácie.

Prípadne nás priamo kontaktujte na tel.:

+421 908 056 621

Normal
Vaše Meno a Priezvisko
Vaše Meno a Priezvisko
Meno
Priezvisko
Máte záujem o