Najkrajšie túry v Tatrách a Slovenskom raji

Najkrajšie túry v Tatrách a Slovenskom raji

Nastáva leto. Ten najkrajší čas na turistiku. Kochanie sa krásami, čo pre nás príroda na tento rok pripravila. Vysoké Tatry a Slovenský raj sú národné parky najviac lákajúce turistov všetkých kategórií. Zároveň v nich nájdeme tie najkrajšie turistické destinácie na Slovensku. Na svoje si prídu turisti začiatočníci, pokročilí a profesionálni turisti! Pozrime sa na pár z tých najkrajších miest na letnú turistiku vo Vysokých tatrách a Slovenskom raji.

Vysoké Tatry

Kmeťov vodopád, ľahšia turistika s krásnym cieľom

Kmeťov vodopád je najvyšší vodopád na Slovensku (80m), preto by ste nemali vynechať jeho návštevu. Nachádza sa na západe Vysokých Tatier, ukrytý v lese na západnej strane spodných svahov Kriváňa, v Kôprovej doline, tvorený Nefcerským potokom. Tento vodopád je ľadovcovým, tektonickým vodopádom s dvoma výraznými stupňami. Pre menej zdatných turistov odporúčame trasu z Podbanského. Je o niečo dlhšia, no nebudete musieť prekonávať kopce a stúpanie bude na väčšine trasy pozvoľné. 

Bystrá lávka, jedna z najkrajších trás Tatier

Túra určená skúsenejším turistom aj keď svojim tempom by ju zvládli aj tí menej. Treba však upozorniť, že tu sú aj náročnejšie úseky zabezpečené reťazami a úseky pokryté snehom aj v lete. Odporúčame zvoliť výstup od Štrbského plesa cez Vodopád Skok. Túru začnete na rázcestí pri Heliose – bývalý liečebný dom a vydáte sa po žltej turistickej značke. Táto okružná trasa zaberie zhruba 7 hodín. 

Gerlach, topka Tatier

Ak zdoláte Gerlach, môžete si povedať, že ste zdolali Tatry. Samozrejme, je to náročná túra s horským vodcom. Výstup na Gerlachovský štít je celodenná túra. Dĺžka túry z Tatranskej Polianky je približne 8 – 10 hodín v závislosti od trasy, ktorú si zvolíte. Výstup na Gerlach patrí k tým rizikovejším bez ohľadu nato, ktorú trasu si zvolíte. Preto určite nepodceňujte poriadnu prípravu, kompletnú výbavu a rady horského vodcu!

Slovenský raj

Suchá Belá, najromantickejšia roklina

Ak ste neprešli Suchou Belou, nemôžete si povedať, že ste boli v Slovenskom raji. Kvôli jej kráse patrí táto tiesňava k najnavštevovanejším miestam národného parku. Preto sa môže stať, že tam niekedy ostanete v turistickej “zápche” pri čakaní pod rebríkmi. Ale oplatí sa. Nie je to dlhá trasa, preto je vhodná aj pre deti. Okružná trasa začína a končí na Podlesku.

Sokolia dolina a jej divoká príroda

Vďaka jej mohutným skalným útvarom s charakteristickými vodopádmi patrí medzi najexponovanejšie tiesňavy v Slovenskom raji. Nachádza sa tu Závojový vodopád, najvyšší v Slovenskom raji a druhý najvyšší vodopád na Slovensku (78 m). Okrem neho aj dva ďalšie nádherné vodopády, a to Skalný a Vyšný vodopád. Sokolia dolina je prístupná počas celého roka. Túra je náročnejšia, hlavne vzhľadom na jej dĺžku. 

Kyseľ, ferrata pre dobrodruhov

Ako majú Vysoké Tatry Gerlach, Slovenský raj má Kyseľ. Na jeho zdolanie takisto potrebujete kompletnú výbavu ferratového setu. Kyseľ patrí medzi najkrajšie tiesňavy Slovenského raja. Väčšina trasy od ústia Bieleho Potoka po mostík nad Obrovským vodopádom vedie po istiacom fixnom lane a cez železné stúpačky v náročnom teréne.

Bonus, Tomášovský výhľad

O tomto mieste určite každý počul a určite každý, kto bol v Slovenskom raji ho aj navštívil a spravil si krásnu fotku na pamiatku. Tento výhľad patrí k najkrajším na Slovensku. Ak ste tam neboli, je na čase to napraviť. Je k nemu prístup aj pre tých najmenej zdatných turistov. 

Ak sa chystáte zdolať tieto či ostatné trasy Vysokých Tatier a Slovenského raja, potrebujete ubytovanie, z ktorého máte do oboch národných parkov blízko. Naše ubytovanie leží na hraniciach oboch a k všetkým destináciám máte od nás rýchly prístup. 

Okrem toho, u nás máte možnosť po akejkoľvek túre relaxovať v novom wellness centre, ktoré je súčasťou našej ponuky. Navyše, je možné ho využiť súkromne, teda VIP! Ubytovanie je vhodné najmä pre zamilované turistické páry v romantických izbách ale aj skupiny turistov, pre ktorých máme pripravené apartmány.

Neváhajte urobiť si váš turistický pobyt čo najkrajší!

Pokojné ubytovanie so súkromným wellness

Ubytovanie Mi-Tatry vám poskytne príjemné ubytovanie v dvojmiestnych izbách alebo apartmánoch. K dispozícii máte nové privátne wellness s jacuzzi, v ktorom dokonale zrelaxujete. Nakoľko je možné ho využiť individuálne, bez cudzej prítomnosti, je ubytovanie vhodné najmä pre romantické dvojice.

VIP wellness

Hneď vedľa izby vstup do nového wellness centra, ktoré si môžete užívať osamote. Vo wellnesse je k dispozícii fínska sauna, infrasauna a velikánske jacuzzi. Oddychová časť a hlavne, dokonalý pokoj a romantika. 

Pozrite si vaše súkromné wellness, ktoré je pripravené len pre vás osamote

Vyberte si z ponúkaných balíkov ubytovaní

Drevenica

Izba v štýle starého vidieka

79€/ 2 osoby/noc

Privátne wellness

Infra sauna

Fínska sauna

Vírivka

Tematická izba

Romantická izba

Ubytovanie plné lásky

99 €/2 osoby/noc

Privátne wellness

Infra sauna

Fínska sauna

Vírivka

Fľaša sektu

Izba plná romantiky

Sladké prekvapenie

Raňajky v košíku

Apartmán

Väčší priestor pre rodinu

119 €/2 osoby/noc

Privátne wellness

Infra sauna

Fínska sauna

Vírivka

Večera podľa vlastného výberu

Otázky a rezervácie

Rezervujte si ešte dnes výhodný pobyt z ponúkaných balíčkov.
Po zaslaní formulára Vás budeme obratom kontaktovať s potvrdením rezervácie.

Prípadne nás priamo kontaktujte na tel.:

+421 908 056 621

Normal
Vaše Meno a Priezvisko
Vaše Meno a Priezvisko
Meno
Priezvisko
Máte záujem o